SIP paneļu izturības un kvalitātes pārbaude
SIP paneļi (strukturāli izolētie paneļi) ir plaši pazīstami ar savu izturību un uzticamību. Lai praktiski pārbaudītu šo īpašību, tika veikti divi eksperimenti, izmantojot materiālu atgriezumus, kas radušies ražošanas procesā. Abi testi tika veikti ar neliela izmēra paneļu gabaliem, un to rezultāti sniedza pārsteidzošus secinājumus.
1. tests: spēka un instrumenta izaicinājums
Pirmajā eksperimentā tika izmantots SIP paneļa gabals, kura izmērs bija aptuveni 1 metrs reiz 1 metrs. Testa mērķis bija novērtēt līmes savienojuma stiprību starp OSB plāksnēm un NEOPOR serdi. Pirmajā posmā mēģinājumi atdalīt paneļa slāņus, izmantojot tikai rokas spēku, parādīja, ka savienojums spēj izturēt ievērojamu mehānisko slodzi.
Lai panāktu slāņu atdalīšanu, tika izmantots smags instruments – cauruļu atslēga. Veicot vairāk nekā 20 spēcīgus triecienus pa OSB plāksnes malu, paneļa gabals tika salauzts. Taču rezultāti parādīja, ka līmējuma vieta palika neskarta, savukārt plaisa parādījās pašā NEOPOR materiālā.
Šis rezultāts apliecina augsto ražošanas kvalitāti un NEOPOR EPS-80 izturību. Materiāls, pat nelielā formātā, izturēja ievērojamu mehānisku slodzi, ko parastie izolācijas materiāli, piemēram, akmens vate, nespēj nodrošināt.
Secinājums:
Eksperiments pierādīja augstu līmējuma kvalitāti un izcilu paneļa kopējo izturību.
Piemērs līmes uzklāšanas blīvumam:
2. tests: garā paneļa izturības pārbaude
Otrajā eksperimentā tika testēts garāks NEOPOR EPS-80 gabals ar 3 metru garumu un 26 cm platumu. Mērķis bija noteikt, vai plāksni iespējams salauzt, pieliekot spiedienu tās centrālajā daļā.
Eksperimenta laikā plāksne tika novietota uz diviem koka balstiem tā, lai tās vidusdaļa paliktu bez atbalsta. Sākotnēji 90 kg smaga slodze, ko radīja cilvēka ķermeņa svars, nespēja plāksni salauzt. Papildu testēšanai tika pievienoti vēl divi cilvēki, un kopējā slodze sasniedza 270 kg. Neskatoties uz ievērojamo spiedienu, SIP panelis palika neskarts un neizdeva plaisāšanas skaņas.
Secinājums: Testa rezultāti parādīja, ka lielāka izmēra SIP paneļi nodrošina vēl lielāku izturību un spēj izturēt ievērojamas slodzes.
Kāpēc SIP paneļi ir pārāki
SIP paneļu augstā izturība slēpjas to monolītajā struktūrā. Atšķirībā no tradicionālajām koka karkasa konstrukcijām, kas tiek pildītas ar izolācijas materiāliem, SIP paneļi ir integrēta sistēma, kur OSB un NEOPOR veido vienotu veselumu. Šāda struktūra nodrošina vienmērīgu slodzes sadalījumu un novērš vājās vietas, kas ir raksturīgas citiem materiāliem.Projektiem, kuros nepieciešami ilglaicīgi, energoefektīvi un izturīgi risinājumi, SIP paneļi ir ideāla izvēle. Veiktie testi vēl vairāk apliecināja šo paneļu uzticamību un kvalitāti, padarot tos par neaizvietojamu risinājumu dažādu būvniecības projektu vajadzībām.
Pamati SIP paneļu ēkai
Bieži saskaramies ar jautājumu - kādus pamatus izvēlēties SIP paneļu ēkai. Šajā rakstā centīsimies rast atbildes uz visiem Jūsu jautājumiem. Apskatīsim 3 populārākos pamatu veidus, kas piemēroti SIP paneļu ēkas būvniecībai.
3 populārākie pamatu veidi ko apskatīsim būs sekojoši":
- Plātņveidu pamati
- Stabveida pamati ar siltinātu grīdas paneli
- Lentveida pamati
Plātņveida pamati
Ja plānojat būvēt vissezonas māju sākot no 100 kvadrātmetriem un būvniecības reģionā nav īpaši šķēršļi, piemēram, purvaina vieta vai biezs nomaināmās melnzemes slānis, tad rekomendētu izvēlēties plātņveida pamatus. Mēs rekomendējam Tenapors L sistēmu, kas ļoti viegli un ātri montējas objektā, neprasa papildu veidņošanu. Pamatos jau var iestrādāt silto grīdu apkures cauruuļvadus, kas nozīmē ka kopā ar pamatiem tiek izbūvēta arī apkures sistēma.
Plusi:
- Fundamentāla konstrukcija;
- Nepārtraukta pamatu siltumizolācija;
- Iespēja iebūvēt silto grīdu apkuri jau pamatu izbūves laikā.
Mīnusi:
- Betonēšanas darbi ir smagi un prasa pieredzi;
- Izbūvētās komunikācijas jāparedz laicīgi, piemēram, kanalizāciju;
- Laikietilpīgi zemes sagatavošanas darbi.
Stabveida pamati ar siltinātu grīdas paneli
Tehniski vienkāršākais grīdas risinājums. Visa procesa laikā var izvairīties no betonēšanas. Tehnoloģija paredz skrūvjpāļu ieskrūvēšanu vai betona pāļu iedzīšanu. Lai noteiktu pareizo pāļu garumu ir nepieciešams veikt grunts ģeoloģisko izpēti.
Neierobežotas iespējas ar SIP paneļiem
SIP panelis ir izmantojams kā piebūvju un atpūtas mājiņu būvniecībā, tā arī lielu energoefektīvu savrupnamu būvniecībā pat visaukstākajos reģionos.
Tuvākajā laikā publicēsim piedāvājumā vairākus tipveida projektus gan mazajām būvēm, gan pilnvērtīgām dzīvojamajām mājām. Šādu tipveida produktu iegādes lielākais ieguvums klientam būs laba cena, pārbaudīts risinājums, projekta DWG faili ko nodot savam arhitektam projekta piesaistei zemes gabalam un saskaņošanai būvvaldē.
Bildēs redzamās sienas ir puse no mājas, ko komanda, kas iepriekš ar SIP paneļiem nebija strādājusi, samontēja divās dienās. Šī bilde ir tapusi pirmās dienas vakarā. Mājas platība ir 105m2 un sienas augstums ir 3 metri.
Šobrīd iepazīšanās cena šim projektam ir tikai 8500,- EUR ar PVN par rūpnīcas komplektu.
Sīkāk šeit - "Māja 105m2 ar 4 guļamistabu plānojumu"